Badanie toru żużlowego, rekord oraz nowy kierunek studiów [PG w mediach] | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-06-10

Badanie toru żużlowego, rekord oraz nowy kierunek studiów [PG w mediach]

PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach od 3 do 9 czerwca 2024 roku w prasie, radiu, telewizji i na portalach ukazały się 853 wzmianki na temat Politechniki Gdańskiej.

Poniżej kilka najciekawszych publikacji, jakie w minionym tygodniu opublikowano w lokalnych i ogólnopolskich mediach.

Specjaliści z PG zajmą się problematycznym torem żużlowym

Po wymianie systemu odwodnienia na gdańskim stadionie żużlowym przy ul. Zawodników pojawił się problem z… gromadzącą się w nawierzchni toru wodą. Na zlecenie gdańskiego klubu sprawą mają zająć się naukowcy z Politechniki Gdańskiej. Jak informują media: badanie nawierzchni toru ma polegać na wykonaniu oznaczenia składu ziarnowego metodą przesiewania wraz z poborem próbek, co pomoże zdiagnozować problem i znaleźć odpowiednie rozwiązania.

Onet  Przegląd Sportowy Zawsze Pomorze

Media o rekrutacji na uczelnie i nowych kierunkach

Trwa rekrutacja na Politechnikę Gdańską. Kandydaci na studia I stopnia mogą wybierać spośród 37 kierunków. Wśród nich znajduje się zupełnie nowa propozycja – Technologie Przemysłu 5.0. O tym, jak wyglądać będzie nauka w ramach niego oraz jakie umiejętności zyskają jego absolwenci, informują lokalne i ogólnopolskie media. O kierunku Technologie Przemysłu 5.0 usłyszeć mogliśmy między innymi w Faktach TVN.

TVP Gdańsk (początek materiału ok. 18 min. 12. sek.) Gdańsk.pl Eska Trójmiasto Naszemiasto.pl

Mobilny punkt profrekwencyjny na PG

W tygodniu poprzedzającym wybory do Europarlamentu (9 czerwca) miasto Gdańsk zorganizowało akcję profrekwencyjną, skierowaną do studentów. Inicjatywa zainaugurowana została na Politechnice Gdańskiej, gdzie na placu przed Gmachem Głównym odbył się briefing prasowy z udziałem Aleksandry Dulkiewicz oraz przedstawicielami władz PG, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

TVP Gdańsk Radio Gdańsk Zawsze Pomorze Gdańsk.pl

Komputer kwantowy na PG

PG ma ambicje stać się jednym z nielicznych ośrodków akademickich w Europie wyposażonych w komputer kwantowy. W tym celu pod koniec maja uczelnia podpisała memorandum o współpracy z IQM Quantum Computers, europejskim liderem w budowie komputerów kwantowych. Wydarzenie w ubiegłym tygodniu relacjonowały już lokalne media. Teraz o podpisanym porozumieniu przeczytamy także w papierowym wydaniu Dziennika Bałtyckiego oraz na portalu Zawsze Pomorze.

Zawsze Pomorze

PG współtwórcą rekordu

2524 osoby uczestniczyły w największej lekcji inżynierii materiałowej w Polsce. Wynik ten potwierdziło właśnie Biuro Rekordów Polski. Wydarzenie miało miejsce w ramach Ogólnopolskiego Dnia Inżynierii Materiałowej, który odbył się 22 marca. W biciu rekordu uczestniczyło aż 15 uczelni i 6 instytucji badawczych, w tym również PG.

Nauka w Polsce

140 wyświetleń