Struktura Systemu Zarządzania Jakością Kształcenia | Politechnika Gdańska

Struktura Systemu Zarządzania Jakością Kształcenia

Zgodnie z

Zarządzeniem Rektora PG nr 65/2022 z dnia 30 września 2022 r. (pdf, 249.68kB)

1. Strukturę Uczelnianego Systemu Zapewnienia i Doskonalenia Jakości Kształcenia (USZiDJK) tworzą:

• prorektor właściwy ds. jakości kształcenia,
  • Uczelniana Komisja ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia,
  • Wydziałowe Komisje ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia,
  • Komisje ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia w centrach dydaktycznych,
  • Centrum Analiz Strategicznych,
  • Dział Kształcenia.

2. Rolę opiniodawczo-doradczą sprawują:

• Senacka Komisja ds. Kształcenia,
  • Zespół ds. Programów Studiów na PG,
  • Zespół ds. Katalogu ECTS,
  • Rady Dyscyplin i Dziedzin
  • Centrum HR
  • Centrum Usług Informatycznych
  • Samorząd Studentów PG i Uczelniana Rada Doktorantów PG,.
  • inne jednostki organizacyjne, zespoły i komisje wskazane przez prorektora ds. organizacji i rozwoju

Dodatkowo, zgodnie ze Statutem PG, rady dyscyplin naukowych i rady dziedzin naukowych wykonują czynności związane
z kształceniem w szkole doktorskiej, w tym pełnią nadzór merytoryczny nad kształceniem w szkole doktorskiej.

USZiDJK na PG współtworzą nauczyciele akademiccy, doktoranci i studenci, a także inni interesariusze wewnętrzni oraz zewnętrzni.

* W związku z reformą szkolnictwa wyższego, która weszła w życie w październiku 2018 r., Konwent PG zakończył swoją działalność we wrześniu 2018 r.
Ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce wprowadziła inne rozwiązania dotyczące funkcjonowania organów doradczych, wspierających uczelnię. Powołane zostały rady dziedzin i dyscyplin naukowych.