#media | Politechnika Gdańska

Treść strony

Rektor o budynkach odpornych na trzęsienie ziemi w TVN24, naukowcy o neuroróżnorodności

grafika pg w mediach
W dniach 1–7 kwietnia w mediach tradycyjnych i społecznościowych ukazały się 574 wzmianki na temat Politechniki Gdańskiej.

Poniżej zamieszczamy wybrane materiały związane z Politechniką Gdańską, które ukazały się w mediach w minionym tygodniu.

Rektor PG o odpornych sejsmicznie konstrukcjach

Prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej w TVN24 – w związku z trzęsieniem ziemi na Tajwanie – mówił o tym, jakie metody stosuje się w budownictwie, aby uchronić budynki przed zawaleniem. Wypowiedź rektora została wyemitowana w serwisach informacyjnych TVN24.

Tagi

PG w mediach. Dokonania naukowców PG i studenckie projekty

grafika PG w mediach
Blisko czterysta wzmianek o Politechnice Gdańskiej pojawiło się w ostatnim tygodniu, w dniach 19-25 lutego, w mediach, w tym w prasie, radiu i telewizji.

Poniżej przedstawiamy wybrane publikacje medialne.

Dzień Nauki Polskiej – osiągnięcia naukowców PG

19 lutego po raz piąty obchodziliśmy Dzień Nauki Polskiej. To także 551. urodziny Mikołaja Kopernika. Z tej okazji Polskie Radio przypomniało dokonania rodzimych naukowców, w tym z PG.

Tagi

PG w mediach. Zapotrzebowanie na inżynierów, działania na rzecz klimatu

grafika PG w mediach z datą 6-12.02
Według danych z monitoringu mediów w dniach od 6-12 listopada w mediach ukazało się 581 wzmianek na temat Politechniki Gdańskiej.

O kształceniu kadr na potrzeby rynku

Dr Barbara Wikieł, prof. PG, prorektorka ds. studenckich PG w programie „O pracy po pracy” w TVP3 Gdańska opowiadała o możliwościach, jakie dają studia na Politechnice Gdańskiej w kontekście potrzeb rynku pracy, o tym dlaczego warto kontynuować studia na drugim stopniu oraz o atrakcyjnej ofercie akademików.

Tagi

PG w mediach. Ranking szanghajski, publikacja w „Science”, wypowiedzi eksperckie naukowców

grafika PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach 14 sierpnia – 3 września w prasie, telewizji, radiu i portalach internetowych ukazało się blisko 2,1 tys. wzmianek dotyczących Politechniki Gdańskiej.

TVN24, TVP, PAP, RMF i inne

Informacja nt. obecności Politechniki Gdańskiej w prestiżowym gronie 1000 najlepszych uczelni świata sklasyfikowanych w rankingu szanghajskim ukazała się w najważniejszych mediach ogólnopolskich i lokalnych, m.in.:

Tagi

Politechnika Gdańska w mediach 3.07–9.07

grafika PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach 3–9 lipca w prasie, telewizji, radiu i portalach internetowych ukazały się w sumie 423 wzmianki dotyczące Politechniki Gdańskiej.

Poniżej znajdują się wybrane publikacje, jakie w minionym tygodniu ukazały się w ogólnopolskich i lokalnych mediach.

Radio Gdańsk, Radio Eska

Politechnika Gdańska otrzymała ponad 20 mln zł z Ministerstwa Edukacji i Nauki na realizację dwóch projektów: BioMed Lab oraz modernizację budynku Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska

Tagi

Politechnika Gdańska w mediach

grafika PG w mediach z datą 6-12.02
W mediach tradycyjnych i społecznościowych każdego tygodnia pojawia się kilkaset wzmianek o Politechnice Gdańskiej. Prasa, telewizja, radio oraz portale informują m.in. o inicjatywach i inwestycjach realizowanych przez uczelnię, projektach badawczych i wynalazkach z PG, a naukowcy zapraszani są jako eksperci, by z punktu widzenia nauki komentować i tłumaczyć zjawiska czy wydarzenia w Polsce i na świecie. W kolejne poniedziałki będziemy prezentować wybrane materiały medialne dotyczące Politechniki Gdańskiej i jej pracowników.

Według danych z monitoringu mediów w dniach 6-12 lutego w mediach ukazało się w sumie 730 wzmianek na temat Politechniki Gdańskiej, w tym 424 w prasie, telewizji, radiu i na portalach.

Onet.pl

Naukowcy z PG szukają sposobów na energooszczędny sposób recyklingu wyeksploatowanych łopat turbin wiatrowych.

Tagi

Dlaczego 5G straszy? Naukowcy PG obalają mity [„DLACZEGO?”, odc. 4]

grafika do 4. odcinka cykluDlaczego
Dlaczego zagadnienia związane z rozwojem sieci 5G nadal wywołują kontrowersje i obawy? Twórcy cyklu „Dlaczego?” zadali to pytanie młodym naukowcom z Politechniki Gdańskiej.

Już ok. 2 mln internautów obejrzało pierwsze trzy odcinki popularnonaukowego cyklu wideo pt. „Dlaczego?”, którego koproducentem jest Politechnika Gdańska, a który dystrybuuje na swojej głównej stronie Gazeta.pl – jeden z największych portali informacyjnych w Polsce.

Dlaczego piłkarze tyle zarabiają? Niech odpowie nauka! [„DLACZEGO?” – odc. 2]

grafika ze zdjęciem Cristiano Ronaldo i Robertem Lewandowskim
Ponad 400 tys. internautów obejrzało 1. odcinek popularnonaukowego cyklu wideo pt. „Dlaczego?”, którego koproducentem jest Politechnika Gdańska. W sobotę odbyła się natomiast premiera 2. odcinka, w którym prof. PG Krystian Zawadzki pomaga twórcom odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego piłkarze tyle zarabiają? 

Dlaczego rozerwanie buta podczas meczu może kosztować jego producenta nawet miliard dolarów? Ile płacono piłkarzom 50 lat temu, a ile obecnie? Z czego wynikają gigantyczne gaże niektórych sportowców, które przez 20 lat wzrosły nawet o… 1500 procent?

Jubileusz Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Bazuna na PG

Grafika Jubileuszu Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki "Bazuna"
Na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej, w dniach 7-10 lipca, odbędzie się 50. Edycja Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Bazuna. „Melodie studenckich wędrówek”, „Kto z nami pójdzie przez świat” – to dwa z bloków muzycznych, które będzie można wysłuchać podczas koncertów na dużej scenie, przed Gmachem Głównym i małej scenie w AK Kwadratowa.

W dniach 7-10 lipca na terenie Po­­litechniki Gdańskiej odbędzie się jubileuszowa edycja OTPPS. Podczas czterodniowego wydarzenia będzie można wysłuchać autorskich występów studentów i studentek. Przed Gmachem Głównym PG zostanie rozstawiona scena główna i widownia na 1000 miejsc, natomiast mniejsza scena będzie umieszczona w AK PG Kwadratowa.

Subskrybuj #media