Seminarium Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na Wyspie Sobieszewskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2020-06-23

Seminarium Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na Wyspie Sobieszewskiej

Na zdjęciu profesor Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej

Współpraca PG i GUMedu z każdym miesiącem jest coraz silniejsza. W ostatni piątek władze i naukowcy obydwu uczelni badawczych z Trójmiasta wzięli udział we wspólnym seminarium na Wyspie Sobieszewskiej, ukierunkowanym na wymianę doświadczeń i nawiązanie kontaktów do współpracy w przyszłości. 

Seminarium trwało dwa dni, rozpoczęło się w piątek rano i zakończyło w sobotę po południu. W tym czasie uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się z kilkudziesięcioma prezentacjami dotyczącymi badań naukowych i projektów badawczych naukowców obydwu uczelni, które jednocześnie wpisują się w potencjalne ramy współpracy PG i GUMedu.

Głównym organizatorem wydarzenia, które odbyło się w ramach VI Spotkania Medycyny Translacyjnej, był GUMed, ale program wydarzenia zaplanowano tak, żeby naukowcy obydwu uczelni mieli po niemal tyle samo możliwości do zaprezentowania swoich działań naukowych i pomysłów na współpracę.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza wystąpienia dotyczące działalności nowo powołanych centrów badawczych Politechniki Gdańskiej: BioTechMedEkoTechMateriałów Przyszłości Technologii Cyfrowych. W polach działalności każdego z nich znajdują się bowiem elementy, które mogą przysłużyć się jeszcze bardziej zintegrowanej współpracy pomiędzy PG a GUMedem.

– Serdecznie dziękuję za obecność i aktywny udział w spotkaniu – mówił prof. Marcin Gruchała, rektor GUMed. – Zaproponowana formuła i bogata oferta programowa pozwoliła nam lepiej poznać specyfikę Politechniki Gdańskiej, jak również zakres prac naukowych, badawczych i wdrożeniowych realizowanych w obrębie sąsiedniej uczelni. Jestem przekonany, że wiele wspólnych obszarów, zdefiniowanych przez PG jako priorytetowe, stwarza możliwość i dogodne warunki do jeszcze bliższej współpracy na linii GUMed - PG.

O współpracy z GUMedem i rysujących się w jasnych barwach widokach na przyszłość takiego partnerstwa mówił również prof. Krzysztof Wilde, rektor PG.

– Seminarium pokazało, jak duży potencjał ma zacieśnianie współpracy Politechniki Gdańskiej z GUMedem i skoordynowanie działań obydwu naszych uczelni – mówił prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. – Wystąpienia, prezentacje i prelekcje naukowców obydwu uczelni stały na niezwykle wysokim poziomie i pokazały, jakie możliwości może dać taka współpraca i partnerstwo nie tylko naszym uczelniom, ale całej polskiej nauce. Jestem przekonany, że to kolejne z wielu spotkań, a przed nami dużo wspólnej, efektywnej pracy – dodał.

30 wyświetleń