Studiuj (i graj!) na Politechnice Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-06-13

Studiuj (i graj!) na Politechnice Gdańskiej

Grywalizacja
Zmierz się z Kolosem z Algebronu, który czeka na ciebie w politechnicznych korytarzach. Mocy dodadzą Ci mistrzowie nauk ścisłych. Wstąp do świata grywalizacji – wybierz studia na Politechnice Gdańskiej! Rekrutacja trwa do 10 lipca.

Na Politechnice Gdańskiej wykorzystujemy innowacyjne metody nauczania tak, aby ułatwić studentom naukę przedmiotów uważanych przez nich za trudne, nieprzydatne bądź wymagające wielu godzin pracy. Niezależnie od tego, czy jako absolwent PG będziesz ekspertem rynku zarządzania, analitykiem finansowym, twórcą sztucznej inteligencji, biotechnologiem, specjalistą budowy statków lub branży energetycznej czy inżynierem biomedycznym, najpierw na studiach będziesz musiał zmierzyć się z matematyką. Aby ułatwić Ci to zadanie, uruchomiona została platforma, poprzez którą studenci mogą dołączyć do wspólnej grywalizacji.

– Nowoczesne podejście do edukacji wymaga wykorzystywania narzędzi, które dostarczają studentom wiedzę w przyjazny i angażujący sposób. Dlatego na Politechnice Gdańskiej coraz częściej proponujemy naukę w formie grywalizacji – mówi prof. Joanna Mytnik, dyrektorka Centrum Nowoczesnej Edukacji PG. – Wykorzystujemy mechanizmy stosowane w grach, aby zmotywować użytkowników do wykonywania czynności dla nich nudnych, trudnych czy nieciekawych. Ważne są też relacje, jakie tworzą się pomiędzy nauczycielami a studentami. Wykładowca przyjmuje rolę nauczyciela-przewodnika, który wraz ze studentami bierze udział w fascynującej przygodzie.

Na platformie grywalizacyjnej Politechniki Gdańskiej można znaleźć gry zaprojektowane i wdrażane przez zespół Centrum Nowoczesnej Edukacji, w tym „Kolos z Algebronu”, „Impact Project”, „Pogoda po aztecku”, „BEEofizyka”.

Wejdź do grywalizacji

Jak to jest z tą algebrą i kim jest Kolos z Algebronu?

Centrum Nowoczesnej Edukacji PG i Centrum Matematyki PG opracowały projekt ułatwiający naukę jednego z ważniejszych obszarów matematyki na studiach, a mianowicie algebry liniowej grywalizując ten przedmiot w roku akademickim 2021/2022.

 „Kolos z Algebronu” to aplikacja webowa, w której studenci, wykładowcy i testerzy zakładali indywidualne konta. W grze studenci są uwięzieni w Podziemiach, z których mogą uciec poprzez pokonanie korytarzy wypełnionych matematycznymi wyzwaniami. Na końcu każdej drogi znajdują się Monstra, będące odpowiednikami czterech działów tematycznych. Studenci-gracze do ich pokonania potrzebują punktów zręcznościowych i monet, które można zbierać wykonując zadania. Do gry wprowadzono ratunkowe postacie zwane „duchami Mędrców”, w których wcielili się wykładowcy. „Algebron” kończy się w momencie zdobycia przez studenta-gracza specjalnego amuletu. Zwycięstwo gwarantuje zwolnienie z kolokwium zaliczeniowego z przedmiotu, podczas którego toczy się grywalizacja.

–  Zapytaliśmy studentów o proces grywalizacji jako pomysłu na podniesienie motywacji do systematycznej pracy, a tym samym podniesienie poziomu umiejętności przewidzianych dla przedmiotu algebra liniowa – wyjaśnia dr Barbara Wikieł, dyrektor Centrum Matematyki – W badaniu wzięło udział 43 proc. studentów zapisanych na algebrę liniową. Prawie 70 proc. z nich uznało, że rywalizacja podniosła ich motywację do uczenia się. 87 proc. wyraziło chęć zgrywalizowania pozostałych dwóch przedmiotów matematycznych, a 83 proc. respondentów pracowało bardziej systematycznie podczas realizacji zajęć z algebry liniowej względem innych przedmiotów.

Chcesz studiować i grać?!

Zapoznaj się z ofertą studiów stacjonarnych I stopnia na PG. Możesz wybierać spośród 35 kierunków, w tym:

  • 6 kierunków prowadzonych w języku angielskim (inżynieria danych, zarządzanie, architektura, energetyka, mechanika i budowa maszyn oraz zielone technologie),
  • 4 kierunki międzywydziałowe (energetyka, inżynieria biomedyczna, inżynieria materiałowa, inżynieria danych),
  • 2 kierunki międzyuczelniane (chemia budowlana – z Politechniką Łódzką i Akademią Górniczo-Hutniczą oraz inżynieria mechaniczno-medyczna – z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym).

Nowością w tegorocznej ofercie studiów jest kierunek technologie wodorowe i elektromobilność. Politechnika Gdańska jest pierwszą uczelnią w Polsce, która będzie łączyła na jednym kierunku zagadnienia związane z technologią wodorową oraz elektromobilnością.

Wykaz kierunków

Rekrutujemy do 10 lipca

Na PG proces rekrutacji potrwa do 10 lipca (z wyjątkiem kierunku architektura, na który rekrutacja jest możliwa była do 1 czerwca).

Sprawdź harmonogram

Kandydaci mogą rejestrować się poprzez system e-Rekrutacja (kandydat uzupełnia dane osobowe, kontaktowe i wyniki maturalne, wybiera nabór i kierunki, którymi jest zainteresowany, wnosi opłatę rekrutacyjną i dodaje skany dokumentów).

Politechnika Gdańska oferuje kandydatom możliwość potwierdzania swoich danych za pomocą profilu zaufanego. Ta opcja zwalnia kandydata z obowiązku osobistego składania dokumentów rekrutacyjnych.

Masz pytania? Skontaktuj się z komisją rekrutacyjną

W przypadku pytań dotyczących rekrutacji można kontaktować bezpośrednio z komisjami rekrutacyjnymi poszczególnych wydziałów. Kandydaci będą mieli możliwość skorzystania z Centrum Rekrutacyjnego Politechniki Gdańskiej, które zostanie otwarte 11 lipca i będzie się mieściło w Gmachu Głównym PG w sali nr 155 [budynek nr 1 na mapie kampusu].

1485 wyświetleń