7. edycja Budżetu Obywatelskiego PG. Znamy wyniki głosowania | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-12-13

7. edycja Budżetu Obywatelskiego PG. Znamy wyniki głosowania

Na zielonym tle graficzna panorama PG i napis Budżet Obywatelski
Za nami głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego PG. Studenci i pracownicy wybrali najlepsze ich zdaniem projekty, zgłoszone do tegorocznej edycji inicjatywy. Po przeliczeniu głosów rektorska komisja ds. budżetu obywatelskiego zarekomendowała przyjęcie do realizacji łącznie 8 projektów – 4 pracowniczych i 4 studenckich.

Głosy na projekty zgłoszone do 7. edycji Budżetu Obywatelskiego PG można było oddawać w dniach od 28 listopada do 5 grudnia za pośrednictwem portalu MojaPG. W głosowaniu udział wzięło łącznie 17 projektów – 8 studenckich i 9 pracowniczych. Każdy pracownik, student i doktorant dysponował jednym głosem, który mógł oddać na jeden ze zgłoszonych pomysłów.

Na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego PG została opublikowana lista rankingowa projektów wraz z liczbą głosów. Zgodnie z regulaminem z budżetu obywatelskiego zostaną zrealizowane te inicjatywy, które zyskają najwięcej głosów i które zmieszczą się w puli środków przeznaczonych na BOPG w danym roku. W ramach tegorocznej edycji komisja ds. budżetu obywatelskiego zarekomendowała przyjęcie do realizacji 8 projektów – po cztery spośród projektów pracowniczych i studenckich. Poniżej prezentujemy ich listę wraz z liczbą oddanych na nie głosów i kosztem.

Projekty pracownicze

  • Elektrownia słoneczna o mocy 25 kWp na dachu budynku dydaktyczno-naukowego przy ul. Sobieskiego 7 (172 głosy; koszt: 135 000 zł)
  • Zakup 10 desek SUP do Ośrodka Wypoczynkowego „Czarlina” (168 głosów; koszt: 25 000 zł)
  • Obraz wart tysiąca słów: nowy system multimedialny w audytoriach w Gmachu Głównym (167 głosów; koszt: 107 000 zł)
  • Wiata i zewnętrzne pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów (149 głosów; koszt: 60 000 zł)

Projekty studenckie

  • Zagospodarowanie przestrzeni wokół „Armaty” (645 głosów; koszt: 25 000 zł)
  • Przestrzeń coworkingowa w głównym holu budynku Hydro (458 głosów; koszt: 69 000 zł)
  • Ławki oraz stoły w okolicach Gmachu Głównego (258 głosów; koszt: 12 000 zł)
  • Modernizacja siłowni na terenie Centrum Sportu Akademickiego (185 głosów: koszt: 66 000 zł)

Szczegółowe informacje dotyczące wybranych projektów znaleźć można na podstronie uczelni poświęconej BOPG.

Zgodnie z regulaminem Budżetu Obywatelskiego PG w terminie siedmiu dni roboczych od ogłoszenia listy rankingowej projektów, pracownicy oraz studenci i doktoranci uczelni mogą składać odwołania do rektora. Ostateczna lista projektów przeznaczonych do realizacji podana zostanie 5 stycznia 2023 roku.

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego była siódmą w historii uczelni. Od 2017 roku część funduszy Politechniki Gdańskiej zostaje oddana w ręce społeczności akademickiej. Do rozdysponowania było aż 500 tysięcy złotych, z czego 350 000 zł przeznaczonych zostanie na realizacje projektów pracowniczych, natomiast pozostałe 150 tysięcy złotych – na projekty studenckie.

775 wyświetleń