Politechnika Gdańska w mediach | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-02-13

Politechnika Gdańska w mediach

grafika PG w mediach z datą 6-12.02
W mediach tradycyjnych i społecznościowych każdego tygodnia pojawia się kilkaset wzmianek o Politechnice Gdańskiej. Prasa, telewizja, radio oraz portale informują m.in. o inicjatywach i inwestycjach realizowanych przez uczelnię, projektach badawczych i wynalazkach z PG, a naukowcy zapraszani są jako eksperci, by z punktu widzenia nauki komentować i tłumaczyć zjawiska czy wydarzenia w Polsce i na świecie. W kolejne poniedziałki będziemy prezentować wybrane materiały medialne dotyczące Politechniki Gdańskiej i jej pracowników.

Według danych z monitoringu mediów w dniach 6-12 lutego w mediach ukazało się w sumie 730 wzmianek na temat Politechniki Gdańskiej, w tym 424 w prasie, telewizji, radiu i na portalach.

Onet.pl

Naukowcy z PG szukają sposobów na energooszczędny sposób recyklingu wyeksploatowanych łopat turbin wiatrowych.

TVN24 Biznes i Świat

Czy można wystarczająco wcześnie ostrzec ludność o trzęsieniu ziemi? O tym, ile jest czasu na reakcję od momentu odczytu zapisów z czujników mówi prof. Robert Jankowski z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska w materiale „Faktów o Świecie”.

Elisa Ferreira, komisarz UE ds. polityki regionalnej, w ramach wizyty w Warszawie i Gdańsku związanej z przyznaniem Polsce nowych środków europejskich na lata 2021-2027, odwiedziła 9 lutego Politechnikę Gdańską, gdzie odsłoniła tablicę na budynku Centrum Kompetencji STOS. W wydarzeniu uczestniczył także m.in. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Trojmiasto.pl

Kraken – nazwa dla superkomputera PG została wybrana w internetowym plebiscycie, w którym udział wzięło niemal 4 tys. osób.

Dzień Dobry TVN

W związku z rocznicą premiery „Titanica” w reż. Jamesa Camreona ekipa programu „Dzień Dobry TVN” postanowiła sprawdzić, czy losy słynnej pary z nagrodzonego 11 Oskarami kinowego hitu z 1997 roku, mogły potoczyć się inaczej... Eksperyment obserwował i komentował dr inż. Maciej Reichel z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa.