Data dodania: 2023-05-16
Rowerem na uczelnię – dołączyć możesz w każdej chwili
Jeśli wciąż zastanawiacie się, czy warto wybrać się do pracy rowerem i częściej korzystać z tego środka lokomocji, przeczytajcie, jakie korzyści w rowerowych dojazdach na PG widzą uczestnicy tegorocznej edycji: Basia, Beata i Kajetan, którzy opowiedzieli, w jaki sposób dojeżdżają na uczelnię:
Basia: Do pracy mam dokładnie 8 kilometrów i duży komfort jazdy, ponieważ ścieżka rowerowa prowadzi spod mojego domu aż na Politechnikę. Do tego jadąc do pracy mam w zasadzie cały czas z górki. Pedałuję często szybciej niż samochody, które przed siódmą rano tkwią już w długich korkach. Dzięki rowerowi zaczynam pracę w dobrym humorze i z pełną energią. Wyzwaniem jest powrót. Osiem kilometrów pod górkę sprawia, że do domu docieram wykończona, ale za to pełna satysfakcji z ilości spalonych kalorii.
Beata: Mieszkam w Pruszczu Gdańskim. Kilka razy w tygodniu na uczelnię dojeżdżam transportem łączonym rower + pociąg + SKM. Bardzo lubię jechać rowerem rano na dworzec (ok 2km), kiedy miasto dopiero budzi się do życia. Największe korzyści z dojazdów rowerem widzę wracając do domu. Powrót zajmuje mi ok 10 minut mniej niż autem. Odbieram syna z przedszkola i razem rowerami wracamy do domu. Do akcji ‘Rowerem na uczelnię’ dołączyłam, ponieważ nie lubię stać w korkach i lubię ruch na świeżym powietrzu.
Kajetan: Do pracy na uczelni dojeżdżam z Gdyni Wielkiego Kacka, zatem mam do przebycia 17 km. Bardzo często, w dojazdach do pracy korzystam z łączonego dojazdu rower + SKM, co pozwala na pewną oszczędność czasu o poranku. Alternatywą może być także rower elektryczny, który pozwala podobny dystans pokonać przy minimalnym wysiłku. W drodze powrotnej prawie zawsze całą trasę przejeżdżam rowerem, częściowo jadąc przez teren Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. To znakomity sposób na odrobinę relaksu po dniu pracy wśród zieleni, zwłaszcza tak bujnej jak w połowie maja. Rowerem do pracy dojeżdżam od kilkunastu lat, niezależnie od pory roku. Do akcji "Rowerem na Uczelnię" przystąpiłem, ponieważ zależy mi na propagowaniu korzyści z transportowego wykorzystywania roweru oraz z nadzieją, że uda się zintegrować - tak liczną i różnorodną - rowerową społeczność PG. Pokażmy ilu nas jest!
Udział w kampanii ‘Rowerem na uczelnię’ to sposób na lepszą kondycję fizyczną, więcej energii oraz możliwość zdobycia upominków za zrealizowanie 70, 150 i 220 przejazdów na i z uczelni. Dodatkowo nagrodzonych będzie 3 uczestników z największą liczbą przejazdów oraz 1 uczestnik, który przejedzie najwięcej kilometrów. W tym roku nagrody będą wręczone zarówno w grupie pracowników, jak i studentów.
Szczegółowe informacje o kampanii znajdują się na stronie Zrównoważonego Rozwoju PG.