Dzień otwarty Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej [TRANSMISJA] | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-10-06

Dzień otwarty Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej [TRANSMISJA]

stockowa grafika Phd Open
Czy doktorat się opłaca? Jakie są wymagania, by zostać doktorantem? Odpowiedzi na te i więcej pytań będzie można uzyskać 13 października podczas PhD Open – dnia otwartego Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej. W programie m.in. panel informacyjny dla kandydatów i prezentacja dyscyplin. Na PG tego samego dnia spotkają się też doktoranci z całego kraju. Przewidziano m.in. uroczystą immatrykulację i wykłady nt. grantów, stypendiów oraz innych możliwości dla młodych naukowców

TRANSMISJA ONLINE

Na Politechnice Gdańskiej 13 października odbędzie się dzień otwarty Szkoły Doktorskiej PhD Open. Wydarzenie, którego organizatorem jest Samorząd Doktorantów PG zostało podzielone na dwie części. Jedna skierowana jest do kandydatów do szkoły doktorskiej, a druga do doktorantów.

Dla kandydatów do Szkoły Doktorskiej PG

Kandydatów do Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej o godz.10.00 powita na Dziedzińcu Heweliusza w Gmachu Głównym PG prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. O godz. 10.30 odbędzie się panel informacyjny. Poprowadzi go prof. Maciej Bagiński, zastępca dyrektora Szkoły Doktorskiej na PG,  który opowie o korzyściach, wymogach i możliwościach jakie stwarza realizacja doktoratu na Politechnice Gdańskiej. Odbędzie się także sesja Q&A. 

Następnie o godz. 11.30 rozpocznie się część showcase z udziałem potencjalnych promotorów, doktorantów PG oraz przedstawicieli Porozumienia Doktorantów Uczelni Technicznych, w ramach której zostaną zaprezentowane dyscypliny prowadzone w Szkole Doktorskiej na PG. Odbędzie się też sesja posterowa, podczas której będzie można zapoznać się z możliwościami, jakie stwarza kontynuacja kształcenia na PG w formie studiów doktoranckich. Ta część dnia otwartego potrwa do godz. 14.00 i będzie okazją do wymiany spostrzeżeń, poszerzania horyzontów i nawiązania współpracy.

Wstęp jest wolny, a rejestracja nie jest wymagana. Studenci, którzy wezmą udział w PhD Open zostaną zwolnieni w tym czasie z zajęć dydaktycznych.

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale Politechniki Gdańskiej na YouTube.

Dla doktorantów

Równolegle w Audytorium Novum odbędzie się część wydarzenia skierowana do doktorantów. Punktualnie o godz. 11.00 zaplanowano uroczystość immatrykulacyjną z udziałem prof. Krzysztofa Wildego, rektora PG. Następnie o godz. 11.30. prof. Ewa Lechman z Wydziału Zarządzania i Ekonomii wygłosi wykład inauguracyjny. Od godz. 12.00 doktoranci wezmą udział w panelu zatytułowanym „PhD Journey”, w trakcie którego prof. Robert Jankowski, zastępca dyrektora Szkoły Doktorskiej na PG opowie o wymogach formalnych oraz możliwościach stwarzanych przez szkołę doktorską. O godz. 13.00 prof. Janusz Rachoń wygłosi wykład „An Outline History of Gdańsk Tech”. O godz. 13.30 będzie można wysłuchać trzech 10-minutowych wykładów nt. grantów, stypendiów i innych możliwości wyjazdowych, takich jak program Fullbrighta, a od godz. 14.00 dwóch wykładów 15-minutowych prezentujących Krajową Reprezentację Doktorantów oraz Samorząd Doktorantów PG.

Wstęp dla zarejestrowanych uczestników i zaproszonych gości.

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale Politechniki Gdańskiej na YouTube.

Dla studentów i doktorantów

Po przerwie, o godz. 15.30 rozpocznie się panel dyskusyjny „PhD and Career”, podczas którego będzie można zapoznać się z inspirującymi ścieżkami kariery zaproszonych gości: dr. inż. Jerzego Świniańskiego, dr. Tomasza Klajbora, dr. Krzysztofa Samsona, dr. Bartosza Bartoszewicza i dr inż. Patrycji Makoś-Chełstowskiej. Wydarzenie zakończy się panelem dyskusyjnym „Cultural Diversity in Science”, który rozpocznie się o godz. 16.30. Od godz. 18.30 przewidziano wieczorną integrację w Akademickim Klubie „Kwadratowa”.

Wydarzenie na Facebooku

Wydarzenie PhD Open Day jest realizowane w ramach projektu „STERowanie w kierunku Umiędzynarodowienia Szkoły Doktorskiej”  finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach Programu „STER – Umiędzynarodowienie szkół doktorskich”.


Kształcenie w 14 dyscyplinach

Szkoła Doktorska na Politechnice Gdańskiej prowadzi kształcenie doktorantów w 14 dyscyplinach. Cały cykl kształcenia odbywa się w języku angielskim. Kształcenie trwa cztery lata i ma na celu m.in. stworzenie możliwości współpracy naukowej w zespołach badawczych, w tym także w skali międzynarodowej, oraz przygotowania przez doktorantów publikacji naukowych.

Szkoła Doktorska na PG

945 wyświetleń