Finał kampanii „Rowerem na Uczelnię” | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-11-22

Finał kampanii „Rowerem na Uczelnię”

Dwie osoby na rowerach
14,5 tysiąca przejazdów i przeszło 117 tysięcy przejechanych kilometrów. To liczby jakie „wykręcili” uczestnicy 2. edycji kampanii „Rowerem na Uczelnię”. W piątek 17 listopada w audytorium Centrum Nanotechnologii B odbył się jej uroczysty finał. Podczas wydarzenia nagrodzono najbardziej zaangażowanych uczestników.

Kampania „Rowerem na uczelnie” skierowana była do wszystkich pracowników, doktorantów i studentów PG. Inicjatywa ma na celu promowanie zarówno roweru, jak i hulajnóg czy innych urządzeń transportu osobistego (UTO), jako ekologicznej alternatywy dla samochodu w codziennych dojazdach do pracy. Korzystanie z tego typu urządzeń przyczynia się do zmniejszenia korków ulicznych czy redukcji emisji gazów cieplarnianych. Co więcej – ruch na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na wiele obszarów naszego zdrowia.

W tegorocznej edycji kampanii udział wzięło 238 uczestników i uczestniczek, w tym 135 pracowników, 6 doktorantów i 97 studentów. Przez 147 dni roboczych wykonali oni ponad 14,5 tysiąca przejazdów do i z uczelni, łącznie pokonując przeszło 117 tysięcy kilometrów. To dystans odpowiadający ponad 33-krotnemu pokonaniu trasy z Gdańska do najbardziej oddalonego na zachód punktu Europy – przylądka Cabo da Roca w Portugalii.

17 listopada w audytorium Centrum Nanotechnologii B odbył się uroczysty finał kampanii. Wydarzenie było okazją do podsumowania trwającej 7 miesięcy akcji oraz wręczenia nagród dla najwytrwalszych uczestników rywalizacji. Pamiątkowe dyplomy oraz upominki wręczył prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. organizacji i rozwoju.

Laureaci kampanii „Rowerem na Uczelnię” w roku 2023

Kategoria studenci/doktoranci:

• I miejsce: Katarzyna Drozdowska – 174 przejazdów,
  • II miejsce: Helena Schwarz – 156 przejazdów,
  • III miejsce: Natalia Czortek – 150 przejazdów,

Nagroda specjalną za największą liczbę przejechanych kilometrów: Grzegorz Mienik – 3023 km.

Kategoria pracownicy:

• I miejsce: Michał Fludra – 269 przejazdów,
  • II miejsce: Karolina Szambelan – 267 przejazdów,
  • III miejsce: Mirosław Małek – 258 przejazdów,

Nagroda specjalną za największą liczbę przejechanych kilometrów: Edyta Cirocka – 5406 km.

Więcej informacji na temat kampanii znaleźć można na stronie internetowej PG w zakładce „Zrównoważony rozwój”.