Data dodania: 2023-11-22
Finał kampanii „Rowerem na Uczelnię”
Kampania „Rowerem na uczelnie” skierowana była do wszystkich pracowników, doktorantów i studentów PG. Inicjatywa ma na celu promowanie zarówno roweru, jak i hulajnóg czy innych urządzeń transportu osobistego (UTO), jako ekologicznej alternatywy dla samochodu w codziennych dojazdach do pracy. Korzystanie z tego typu urządzeń przyczynia się do zmniejszenia korków ulicznych czy redukcji emisji gazów cieplarnianych. Co więcej – ruch na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na wiele obszarów naszego zdrowia.
W tegorocznej edycji kampanii udział wzięło 238 uczestników i uczestniczek, w tym 135 pracowników, 6 doktorantów i 97 studentów. Przez 147 dni roboczych wykonali oni ponad 14,5 tysiąca przejazdów do i z uczelni, łącznie pokonując przeszło 117 tysięcy kilometrów. To dystans odpowiadający ponad 33-krotnemu pokonaniu trasy z Gdańska do najbardziej oddalonego na zachód punktu Europy – przylądka Cabo da Roca w Portugalii.
17 listopada w audytorium Centrum Nanotechnologii B odbył się uroczysty finał kampanii. Wydarzenie było okazją do podsumowania trwającej 7 miesięcy akcji oraz wręczenia nagród dla najwytrwalszych uczestników rywalizacji. Pamiątkowe dyplomy oraz upominki wręczył prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. organizacji i rozwoju.
Laureaci kampanii „Rowerem na Uczelnię” w roku 2023
Kategoria studenci/doktoranci:
- I miejsce: Katarzyna Drozdowska – 174 przejazdów,
- II miejsce: Helena Schwarz – 156 przejazdów,
- III miejsce: Natalia Czortek – 150 przejazdów,
Nagroda specjalną za największą liczbę przejechanych kilometrów: Grzegorz Mienik – 3023 km.
Kategoria pracownicy:
- I miejsce: Michał Fludra – 269 przejazdów,
- II miejsce: Karolina Szambelan – 267 przejazdów,
- III miejsce: Mirosław Małek – 258 przejazdów,
Nagroda specjalną za największą liczbę przejechanych kilometrów: Edyta Cirocka – 5406 km.
Więcej informacji na temat kampanii znaleźć można na stronie internetowej PG w zakładce „Zrównoważony rozwój”.