Jak złożyć wniosek o ELS | Politechnika Gdańska

Jak złożyć wniosek o ELS

Zapoznaj się z filmem instruktażowym

1. W celu złożenia wniosku o wydanie ELS prosimy o zalogowanie się na stronie https://moja.pg.edu.pl/ (login@student.pg.edu.pl).
    Jeśli nie posiadasz konta w domenie student.pg.edu.pl prosimy o aktywację konta na stronie https://moja.pg.edu.pl/ , zakładka „Aktywacja konta". Po aktywacji konta zostanie podany Tobie login i hasło, które jest niezbędne w celu zalogowania się do portalu. Podany login jest również adresem Twojej poczty studenckiej, na które wysyłane są wszelkie komunikaty zarówno z dziekanatów jak i z systemu. Twój adres ma postać: login@student.pg.edu.pl - dostęp do poczty przez stronę https://webmail.pg.edu.pl/login.html. Prosimy o zapamiętanie i nieudostępnianie osobom trzecim loginu i hasła.

2. Po pierwszym logowaniu prosimy o sprawdzenie poprawności swoich danych osobowych oraz o złożenie wniosku w celu wydania elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Wniosek należy złożyć na zakładce „Złóż wniosek". Jeżeli dane osobowe w systemie są poprawne, łącznie ze zdjęciem należy wybrać rodzaj wniosku „Wydanie ELS". Jeśli zaś dane osobowe są błędne lub chcesz zmienić zdjęcie, które zostanie umieszczone na legitymacji studenckiej wybierz rodzaj wniosku „Wydanie ELS ze zmianą danych osobowych".

3. Zdjęcie powinno być w formacie JPG i powinno spełniać określone warunki:
  • zdjęcie dołączone do wniosku powinno spełniać takie same kryteria co do ustawienia osoby fotografowanej, tła, oświetlenia, kontrastu i jakości jak zdjęcie do dowodu osobistego,
  • fotografia musi przedstawiać osobę ubiegającą się o wyrobienie legitymacji,
  • wymiary 2,0 x 2,5 cm w rozdzielczości 300dpi,
  • maksymalny dopuszczalny rozmiar to 500kB,
  • zdjęcie, które wgrywamy na serwer musi być dopasowane i odpowiednio skadrowane, ponieważ w takiej formie w jakiej je tutaj załadujemy, będzie umieszczone na ELS. Jeżeli zatem np. skanujemy zdjęcie formatu legitymacyjnego używając domowego skanera i w efekcie mamy duży plik formatu A4, a nasze zdjęcie zajmuje 5% tego pliku w lewym górnym rogu, to należy użyć dowolnego edytora graficznego, który pozwoli nam na skadrowanie pliku i zapisanie go zgodnie z wymaganiami Moja PG.

Konsekwencją dołączenia niepoprawnej fotografii będzie niewydanie legitymacji przez pracownika Dziekanatu oraz poniesienie przez studenta kosztów wyrobienia duplikatu ELS.

1. Wszelkie informacje dotyczące zmiany statusu wniosków przychodzą na pocztę studencką oraz są widoczne w portalu (Dział „Wnioski"). Wydanie legitymacji studenckiej powiązane jest z uiszczeniem opłaty - kwota, druk do wpłaty oraz pozostałe informacje dotyczące płatności są udostępnione w dziale „Płatności", zakładka „Należności". Wpłaty muszą wpływać na indywidualny i unikatowy specjalnie do tego wygenerowany numer konta bankowego. Prosimy o pobranie druków do wpłaty z portalu. Pozwoli to uniknąć pomyłek w danych do przelewu.

2. W kolejnym kroku proszę wybrać poprawny powód zgłoszenia - od niego uzależniona jest wysokość opłaty za wydanie legitymacji. Sprawdź obowiązujące stawki.
  3. W celu odebrania gotowej ELS należy udać się do dziekanatu.

Wszelkie pytania i problemy związane z dostępem do portalu oraz jego obsługą prosimy kierować do pomocy technicznej  Kontakt helpdesk

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi ładowania legitymacji biletami okresowymi:

ZTM Gdańsk
ZKM Gdynia