Zmiana sytuacji po otrzymaniu decyzji | Politechnika Gdańska

Zmiana sytuacji po otrzymaniu decyzji

Z jakiego powodu należy/można zgłosić zmianę sytuacji?

1. Jeżeli w trakcie otrzymywania stypendium zmieniło się coś w sytuacji Twojej rodziny, tzn.:
    - zmienił się skład rodziny (np. śmierć członka rodziny, ukończenie studiów przez członka rodziny) - obligatoryjnie
    - zmienił się dochód członka rodziny (tylko jeśli zmianę można zakwalifikować jako utratę/uzyskanie dochodu); zgłoszenie uzyskania dochodu jest obligatoryjne, zgłoszenie utraty dochodu jest dobrowolne.
  2. Jeżeli nie przyznano stypendium socjalnego, ale zmiana sytuacji wpłynęła na obniżenie dochodu przypadającego na członka rodziny, a w rezultacie na prawo do otrzymywania stypendium socjalnego - dobrowolnie. Pamiętaj, że w każdej chwili (do końca czerwca) możesz zawnioskować o stypendium socjalne.

Komisja ponownie wyliczy dochód Twojej rodziny i wystawi nową decyzję.

Jak zgłosić zmianę sytuacji?

Do Komisji należy złożyć odpowiednie dokumenty:

1. Zawsze: Załącznik nr 2d do Regulaminu świadczeń dla studentów Politechniki Gdańskiej - oświadczenie o zmianie okoliczności mających wpływ na przyznane/nieprzyznane prawo do stypendium socjalnego.
  2. W przypadku zmiany składu rodziny: dokumenty potwierdzające zmianę składu rodziny (np. akt zgonu, zaświadczenie z uczelni) - zgłoszenia należy dokonać niezwłocznie.
  3. W przypadku utraty dochodu: dokumenty wyszczególnione tutaj bez Załącznika nr 2b. Utratę dochodu można zgłosić w dowolnym momencie.
  4. W przypadku uzyskania dochodu: dokumenty wyszczególnione tutaj bez Załącznika nr 2c. Uzyskanie dochodu należy zgłosić niezwłocznie po otrzymaniu drugiej wypłaty. Nie wcześniej i nie później. Komisja do dochodu rodziny wlicza drugą uzyskaną wypłatę - kwotę netto.