Aktualności | Politechnika Gdańska

Treść strony

Maturzysto, pasjonujesz się nauką? To dla Ciebie jest Stypendium Talentów

stypendium
Zapraszamy Cię do udziału w II edycji konkursu dla uczniów i absolwentów szkół średnich z całej Polski. Jeśli możesz pochwalić się wybitnymi wynikami w nauce i osiągnięciami twórczymi, a chcesz studiować na jednej z najlepszych uczelni technicznych w kraju, to koniecznie aplikuj o Stypendium Talentów Politechniki Gdańskiej. To Twoja szansa na wyjątkowe studia z indywidualną ścieżką rozwoju i finansowym wsparciem. Na zgłoszenia czekamy tylko do 15 kwietnia.

Aplikację konkursową może złożyć osoba, która:

  • zdała egzamin maturalny lub jego zagraniczny odpowiednik nie dawniej niż 3 lata przed ogłoszeniem konkursu lub w momencie ogłoszenia konkursu jest uczniem ostatniej klasy szkoły kończącej się złożeniem egzaminu maturalnego lub jego zagranicznego odpowiednika;

Konferencja „Etyka w nauce – jak wzmacniać rzetelność i odpowiedzialność badawczą?”

Etyka w nauce

Prof. Joanna Żukowska, rzeczniczka praw i wartości akademickich PG zaprasza pracowników Politechniki Gdańskiej na konferencję „Etyka w nauce – jak wzmacniać rzetelność i odpowiedzialność badawczą?”. W programie m.in. wykład, panel dyskusyjny i warsztaty.

Obszary tematyczne konferencji:

Słoneczny Dzień Otwarty na PG. Było wiele powodów do uśmiechu

pan i pani
Gwarno, tłumnie i kolorowo było 21 marca na kampusie Politechniki Gdańskiej. Wiosnę wspólnie z nami witali uczniowie szkół średnich z Trójmiasta i całego Pomorza, którzy przyszli na Ogólnopolski Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej.

Dzień otwarty to dobry sposób, by przyjrzeć się uczelni, porozmawiać ze studentami i wykładowcami, posłuchać wykładu, przejść się po wydziałach, przespacerować po kampusie i poczuć atmosferę studencką. Kilka tysięcy uczniów szkół średnich z całego Pomorza, ale również spoza województwa odwiedziło Politechnikę Gdańską 21 marca i skorzystało z wielu atrakcji, jakie na nich czekały.

Naukowcy zbadają jak drzewa poprawiają jakość życia w miastach

Naukowcy zbadają jak drzewa poprawiają jakość życia w miastach
Ze względu na brak odpowiedniej wiedzy związanej ze złożonymi zależnościami pomiędzy drzewami a środowiskiem oraz niesprzyjające warunki panujące w miastach, średnia długość życia miejskich drzew w ciągu ostatnich kilku dekad drastycznie spadła. Urban ElemenTREE to międzynarodowy projekt, którego celem jest odwrócenie tej sytuacji poprzez integrację wiedzy i narzędzi z zakresu wielu dyscyplin naukowych, w tym architektury i urbanistyki, inżynierii środowiska i wiatrowej oraz chemii. Liderem projektu jest Politechnika Gdańska, a w skład grupy badawczej wchodzą naukowcy z Wydziału Architektury, Wydziału Chemicznego oraz Inżynierii Lądowej i Środowiska.

– Badania nad drzewami rosnącymi w miastach są oczywiście prowadzone, ale są to często badania wycinkowe – tłumaczy dr. Joanna Badach, kierownik projektu. – Badamy jakość powietrza, ryzyko związane z silnymi wiatrami, naświetlenie, odporność na wysokie temperatury i zanieczyszczenia. W projekcie zbieranie tych danych zostanie uzupełnione o nowe, przekrojowe badania w bardzo zróżnicowanych pod wieloma względami miastach. Zastosujemy nowe metody badawcze i techniki, np.

Subskrybuj