Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej na PG w sierpniu, spotkanie z kandydatami 10 lipca | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2020-07-07

Na zdjęciu widoczny grafika z napisem szkoła doktorska na politechnice gdańskiej
Aż sto miejsc czeka na kandydatów do Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej prowadzonej wspólnie z Instytutem Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk (IMP PAN) oraz Instytutem Budownictwa Wodnego Polskiej Akademii Nauk (IBW PAN). Kształcenie prowadzone jest w 12 dyscyplinach i odbywa się w całości w języku angielskim. Elektroniczny nabór uruchomiony zostanie 24 sierpnia i potrwa do 18 września. Spotkanie informacyjne z kandydatami odbędzie się 10 lipca w formie zdalnej. Zapisy na spotkanie prowadzone są do 8 lipca.

Szkoła Doktorska na Politechnice Gdańskiej kształci w następujących dyscyplinach: ekonomia i finanse; nauki o zarządzaniu i jakości; nauki chemiczne; nauki fizyczne; matematyka; inżynieria lądowa i transport; architektura i urbanistyka; inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka; inżynieria materiałowa; inżynieria mechaniczna; automatyka, elektronika i elektrotechnika; informatyka techniczna i telekomunikacja. Kształcenie trwa cztery lata i ma na celu m.in. stworzenie możliwości współpracy naukowej w zespołach badawczych, w tym także w skali międzynarodowej, oraz zapewnienie możliwości przygotowania przez doktorantów publikacji naukowych.

Językiem wykładowym w szkole doktorskiej jest język angielski, dlatego kandydaci muszą posługiwać się tym językiem na poziomie min. B2.

Kandydaci starający się o przyjęcie do szkoły doktorskiej w ramach rekrutacji standardowej przechodzą przez 3 etapy oceny: formalną dokumentów, merytoryczną dokumentów, rozmowę kwalifikacyjną w języku angielskim.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną rozpoczęcie roku akademickiego dla doktorantów planowane jest z miesięcznym opóźnieniem, tj. 2 listopada.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do szkoły doktorskiej wraz z harmonogramem można znaleźć [TUTAJ] oraz [TUTAJ].

Uwaga! Spotkanie informacyjne z kandydatami do Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej odbędzie się 10 lipca o godz. 10.00 w formie zdalnej. Zapisy na spotkanie prowadzone są do 8 lipca do godz. 12.00. Link do zapisów znajduje się [TUTAJ]. Link do platformy, na której odbędzie się spotkanie zostanie przesłany zapisanym uczestnikom osobnym mailem po zakończeniu rejestracji.

Na Politechnice Gdańskiej działa również Szkoła Doktorska Wdrożeniowa, jedyna taka jednostka w kraju. Więcej informacji znajduje się [TUTAJ].