„Nauka Praktyczna” – cykl z udziałem naukowców PG w TOK FM. Odcinek 7 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-10-19

„Nauka Praktyczna” – cykl z udziałem naukowców PG w TOK FM. Odcinek 7

szaro-czerwona grafika z logiem TOK FM i napisem NAUKA PRAKTYCZNA podcast Karoliny Głowackiej
W ramach cyklu popularnonaukowego „Nauka Praktyczna” w radiu TOK FM, w środy tuż po godz. 21.00 redaktor Karolina Głowacka rozmawia z naukowcami Politechniki Gdańskiej. 20 października w studiu gościć będzie prof. Kazimierz Darowicki, a tematem rozmowy będzie „Cywilizacja napędzana wodorem?”

Na ile sprawna jest dziś technologia ogniw wodorowych? Czy jest to źródło energii, z którego kiedyś każdy z nas będzie korzystał na co dzień? Na te pytania w siódmym odcinku audycji „Nauka Praktyczna” odpowiadać będzie prof. Kazimierz Darowicki, z Katedry Elektrochemii, Korozji i Inżynierii Materiałowej na Wydziale Chemicznym oraz Centrum Technologii Wodorowych Politechniki Gdańskiej.

Gośćmi audycji „Nauka Praktyczna” byli dotychczas: dr hab. inż. Piotr Szczuko, prof. uczelni (sztuczna inteligencja), dr hab. inż. Łukasz Kulas, prof. uczelni (inteligentne środowiska), prof. Andrzej Czyżewski i dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek, prof. uczelni (cybermedycyna), prof. Piotr Jasiński (magazynowanie energii), prof. Magdalena Gajewska (zmniejszanie antropopresji), prof. Maria Gazda (materiały przyszłości).

Odcinki audycji w formie podcastu dostępne są na stronie tokfm.pl.

Odcinek 1 Odcinek 2 Odcinek 3 Odcinek 4 

Odcinek 5 Odcinek 6

W ramach cyklu „Nauka Praktyczna", przez osiem kolejnych śród Karolina Głowacka rozmawiać będzie z przedstawicielami centrów naukowych i badawczo-wdrożeniowych PG: Centrum BioTechMedCentrum EkoTechCentrum Materiałów PrzyszłościCentrum Technologii CyfrowychCentrum Morskiej Energetyki Wiatrowej oraz Centrum Technologii Wodorowych.

W 2020 r. na antenie Radia Gdańsk zrealizowany został cykl audycji popularnonaukowych z udziałem naukowców PG pt. „Naukowe popołudnia z Politechniką Gdańską”. Poszczególne odcinki można odsłuchać na kanale Politechnik Gdańskiej w serwisie You Tube.

48 wyświetleń