Mobilność Studentów i Pracowników finansowana z Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego Mobilność Studentów i Pracowników finansowana z Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego

Fundacja Rozwoju Systemu i Edukacji ogłosiła zaproszenie do składania wniosków na działanie Mobilność Studentów i Pracowników finansowane z Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego (FSS). Wniosek aplikacyjny składa  Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej PG do Operatora Programu FSS. Termin składania wniosku mija 30 kwietnia.


Mechanizmy finansowania badań młodych naukowców Mechanizmy finansowania badań młodych naukowców

Rada Młodych Naukowców serdecznie zaprasza na spotkanie w ramach cyklu seminariów szkoleniowo – dyskusyjnych pt. Mechanizmy finansowania badań młodych naukowców w Polsce.


Wykorzystanie zgazowania węgla – wykład otwarty Wykorzystanie zgazowania węgla – wykład otwarty

Na kolejne spotkanie z cyklu „Politechnika Otwarta” zapraszają Rektor i Senat Politechniki Gdańskiej. Dr hab. inż. Marek Ściążko, prof. nadzw., dyrektor Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu wygłosi wykład pt. „Wykorzystanie zgazowania węgla”.


Odkrywając wolność. Wykład prof. Leszka Balcerowicza Odkrywając wolność. Wykład prof. Leszka Balcerowicza

Wolność jest jak zdrowie. Rozumiemy, co ona znaczy i jak wiele jest warta, gdy jej nie mamy – pisze Leszek Balcerowicz we wstępie do książki „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów". 15 marca o godz. 13.00. na Politechnice Gdańskiej odbędzie się wykład prof. Balcerowicza. Zapraszamy do Auli w Gmachu Głównym. Wstęp wolny.


PŁATNE PRAKTYKI I PROGRAM MENEDŻERSKI W UNILEVER PŁATNE PRAKTYKI I PROGRAM MENEDŻERSKI W UNILEVER

Firma Unilever przygotowała dwa programy płatnych praktyk oraz program menedżerski skierowany do studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej. Zainteresowanych zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę, 6 marca o godz. 13.00 do Sali 300 w Gmachu Głównym.


Widok z okna. Malarstwo prof. Jana Buczkowskiego Widok z okna. Malarstwo prof. Jana Buczkowskiego

Na wernisaż wystawy malarstwa pt. Widok z okna prof. Jana Buczkowskiego, prodziekana ds. twórczości Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej zapraszamy w piątek, 1 marca o godz. 19.30 do Gdańskiej Galerii Güntera Grassa. Wystawa czynna będzie do 14 kwietnia w godzinach: wtorek-środa 11.00-17.00, czwartek-niedziela 11.00-19.00. Wstęp wolny.


Pomorska Biblioteka Cyfrowa dla nauki i edukacji Pomorska Biblioteka Cyfrowa dla nauki i edukacji

O bogactwie zbiorów cyfrowych, ich digitalizacji oraz o kierunkach rozwoju bibliotek wirtualnych toczyła się dyskusja podczas konferencji pt. „Pomorska Biblioteka Cyfrowa dla nauki i edukacji”. Spotkanie, w którym uczestniczyło około 200 osób odbyło się 27 lutego na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.


Zaczynamy budowę Centrum Nanotechnologii B Zaczynamy budowę Centrum Nanotechnologii B

Politechnika Gdańska podpisała umowę na budowę kompleksu składającego się z Centrum Nanotechnologii B, Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość oraz parkingu podziemnego na 50 miejsc postojowych. 26 lutego 2013 dokument parafowali prof. Henryk Krawczyk, rektor Politechniki Gdańskiej oraz Jerzy Mirgos, prezes zarządu Mirbud SA ze Skierniewic, która wygrała postępowanie przetargowe na realizację zadania. 


Konferencja Pomorska Biblioteka Cyfrowa dla nauki i edukacji Konferencja Pomorska Biblioteka Cyfrowa dla nauki i edukacji

Konferencja „Pomorska Biblioteka Cyfrowa dla nauki i edukacji” jest okazją do prezentacji efektów realizacji projektu dedykowanego budowie tej biblioteki.  Celem spotkania jest przybliżenie bogactwa zbiorów cyfrowych oraz prezentacja funkcjonalności systemu biblioteki i możliwości wykorzystania jej zasobów przez naukowców, badaczy, studentów oraz pasjonatów.


Studenci Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki zajęli pierwsze miejsce na zawodach T-BOT 2013 Studenci Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki zajęli pierwsze miejsce na zawodach T-BOT 2013

Robot Enova okazał się najlepszy! Drużyna Magnat Cyber Forge Team w składzie: Mateusz Piotrzkowski, Szymon Zagórnik oraz Piotr Krzemiński wygrała ogólnopolskie zawody robotyki T-BOT w Wałbrzychu. Młodzi robotycy na co dzień studiują na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.


Studia na Aalborg University. Spotkanie informacyjne Studia na Aalborg University. Spotkanie informacyjne

Spotkanie informacyjne z przedstawicielami duńskiej uczelni Aalborg University odbędzie się w najbliższy czwartek, 28 lutego o godz. 9.00 w sali 300 w gmachu głównym. To okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną tej uczelni.


Wielkie otwarcie Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej Wielkie otwarcie Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej

Otworzyliśmy Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej – największą inwestycję ostatnich lat na naszej uczelni. Uroczystość odbyła się 22 lutego. Już w marcu 2013 rozpocznie się budowa kolejnego gmachu Centrum. Koszt obu budynków wraz z wyposażeniem wynosi 73 664 000 zł.


KOMUNIKAT REKTORA KOMUNIKAT REKTORA

W związku z napływającymi protestami pracowników PG, zarówno bezpośrednimi, jak i za pośrednictwem organizacji związkowych, w sprawie opłaty abonamentowej za wjazd na teren uczelni, informuję, że po odbyciu rozmów z przedstawicielami związków zawodowych, postanawiam wstrzymać realizację decyzji kanclerza z dnia 31.01.2013 r. w tejże sprawie.


Uroczyste otwarcie Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej Uroczyste otwarcie Centrum Nanotechnologii Politechniki Gdańskiej

Jednego dnia otworzyliśmy dwa nowe obiekty: Centrum Nanotechnologii oraz wyposażone w nowoczesne multimedia audytorium dla 236 osób na Wydziale Mechanicznym, które wyremontowano w ramach projektu „Nowoczesne audytoria Politechniki Gdańskiej”. Uroczytsości odbyły się 22 lutego.


Oskar Zięta gościem Boomeranga Oskar Zięta gościem Boomeranga

Gościem kolejnej wideokonferencji z cyklu Boomerang będzie Oskar Zięta – architekt i projektant, naukowiec i przedsiębiorca, twórca biura projektowego Zieta Prozessdesign.  Zapraszamy 27 lutego o godz. 17.30 do sali 300 w Gmachu Głównym PG.  Wstęp wolny!


NAKRĘĆ SIĘ NA LIPDUB’A PG NAKRĘĆ SIĘ NA LIPDUB’A PG

Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej zamierza nagrać uczelniany lipdub. Przygotowania ruszą w marcu. Zainteresowanych udziałem w tym przedsięwzięciu prosimy o zgłoszenia mailowe: lipdub@sspg.pl. Na ten sam adres można przysyłać pomysły na realizację wideoklipu.  


Mistrz Techniki Pomorza Mistrz Techniki Pomorza

Zaszczytny tytuł Mistrza Techniki Pomorza wraz z pamiątkową statuetką otrzymała prof. dr hab. Ewa Klugmann-Radziemska, prof. nadzw. PG, kierownik Katedry Aparatury i Maszynoznawstwa Chemicznego Politechniki Gdańskiej. Wyróżnienie za zintegrowany moduł fotowoltaiczny z kolektorem ciepła słonecznego przyznała Pomorska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku. 


Statuetkę Dyplom roku zdobył mgr inż. arch. Łukasz Mandziara Statuetkę Dyplom roku zdobył mgr inż. arch. Łukasz Mandziara

Zdobywcą statuetki Dyplom roku – nagrody specjalnej przyznawanej przez Dziekana Wydziału Architektury jest mgr inż. arch. Łukasz Mandziara. Praca pt. „Sala koncertowa w Gdyni” powstała pod kierunkiem prof. Andrzeja Prusiewicza z Katedry Użyteczności Publicznej.


Świetlistość cienia – jutro wystawa prac prof. Pokrzywnickiej Świetlistość cienia – jutro wystawa prac prof. Pokrzywnickiej

Świetlistość cienia, czyli wartość światła i cienia w architekturze. Zapraszamy na wystawę prac plastycznych dr hab. inż. arch. Krystyny Pokrzywnickiej, prof. nadzw. PG. Wystawę oglądać można od 19 lutego do 4 marca w holu przed biblioteką w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolny.


Porozumienie o współpracy z puckim liceum Porozumienie o współpracy z puckim liceum

Patronat nad klasą politechniczną w I Liceum Ogólnokształcącym w Pucku objęła nasza uczelnia. Porozumienie, na mocy którego szkoła chce wspierać utalentowanych uczniów –  kandydatów na studia na Politechnice Gdańskiej obowiązuje od 1 lutego 2013. Liceum będzie konsultowało z nauczycielami akademickimi programy kształcenia matematyki, fizyki i informatyki. Do niektórych zajęć będzie także angażowało kadrę z naszej uczelni.