Aktualności | Politechnika Gdańska

Treść strony

PG w mediach. Inteligentne ekoopatrunki i AI w codziennym życiu

grafika PG w mediach
Ponad pół tysiąca informacji nt. Politechniki Gdańskiej ukazało się w mediach w dniach 10-16 marca.

Poniżej przedstawiamy wybrane materiały, które ukazały się w mediach w minionym tygodniu.

Studenci stworzyli inteligentne ekoopatrunki

Na Politechnice Gdańskiej powstał system biodegradowalnych elementów do inteligentnych opatrunków na trudno gojące się rany. O tym wynalazku informowała telewizja Polsat News 2.

Tagi

Ślad węglowy w praktyce

Ślad węglowy
Pod koniec lutego w Gdyni odbyło się trzydniowe szkolenie dotyczące obliczania śladu węglowego organizacji, zorganizowane przez Politechnikę Gdańską we współpracy z Fundacją Rozwoju Interim Managementu (FRIM). Organizatorami szkolenia po stronie PG był Gdańsk Tech Startup School.

W wydarzeniu wzięło udział kilkudziesięciu uczestników, którzy byli zainteresowani pogłębianiem wiedzy na temat liczenia śladu węglowego oraz wymianą doświadczeń. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele firm z branży paliwowej i agro, a także pracownicy Centrum Analiz Strategicznych PG oraz studenci i pracownicy Wydziału Chemicznego, Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska, Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa naszej Uczelni.

AMP 2025: Judocy PG 4 ekipą w Polsce

fot
W dniach 14-16 marca br. w Białymstoku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo. Indywidualnie nasi zawodnicy wywalczyli 3 medale w klasyfikacji generalnej oraz drużynowo uplasowali się tuż za podium.  

Indywidualnie najlepiej wypadli Michał Jędrzejewski (100kg) oraz Jakub Sordyl (+100kg), którzy wywalczyli dwa złote krążki - w klasyfikacji generalnej oraz klasyfikacji uczelni technicznych.

Srebrny krążek w klasyfikacji generalnej w kat. 63kg zdobyła trenerka naszej sekcji Monika Chróścielewska.

Oprócz dwóch wspomnianych złotych medali w klasyfikacji uczelni technicznych reprezentanci Politechniki Gdańskiej zdobyli także 7 kolejnych medali UTE.

Tagi

Doktorant Szkoły Doktorskiej z Wydziału Architektury wyróżniony w międzynarodowym konkursie

xyz
Bahaa Bou Kalfouni, doktorant Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej, naukowo związany z Wydziałem Architektury, który rozpoczął kształcenie w r.a. 2020/2021 pod opieką promotorską prof. dr hab. inż. arch. Piotra Lorensa z Katedry Urbanistyki i Planowania Regionalnego, oraz jego zespół z Palestyny i Jordanii zdobyli pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie architektonicznym i planistycznym zorganizowanym przez Union of Mediterranean Architects (UMAR).

Konkurs, zatytułowany „The Revival of Gaza Seaport: Water as a Catalyzer”, był częścią letniej szkoły, która odbyła się w Ammanie w Jordanii. Wydarzenie to stanowiło okazję dla młodych architektów i planistów z całego regionu Morza Śródziemnego, do zaprezentowania swoich talentów, zdobycia rozgłosu i nawiązania kontaktu z lokalnymi społecznościami.

Subskrybuj