Koło Naukowe Grafiki Inżynierskiej KRESKA | Politechnika Gdańska

Koło Naukowe Grafiki Inżynierskiej KRESKA

KRESKA zrzesza studentów Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska  pragnących pogłębić wiedzę z zakresu tradycyjnych i komputerowych technik graficznych służących do modelowania obiektów inżynierskich.

Podczas początkowych spotkań Koła studenci wzbogacają swoją wiedzę w dziedzinie geometrii wykreślnej, ze szczególnym uwzględnieniem zastosowań praktycznych. Następnie studenci zapoznają się także z najnowszymi metodami modelowania CAD i BIM w zakresie tworzenia inżynierskich form przestrzennych oraz ich nasłonecznienia.

Koło wspiera indywidualne predyspozycje oraz promuje pracowitych i aktywnych studentów na forum Wydziału.

Członkowie Koła organizują tutoriale, warsztaty oraz wystawy z zakresu prowadzonych prac.

Prezes - Zuzanna Zachara
    Opiekun naukowy - dr inż. Bożena Kotarska-Lewandowska, prof. uczelni