„Nauka Praktyczna” – cykl z udziałem naukowców PG w TOK FM. Odcinek 8 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-10-26

„Nauka Praktyczna” – cykl z udziałem naukowców PG w TOK FM. Odcinek 8

szaro-czerwona grafika z logiem TOK FM i napisem NAUKA PRAKTYCZNA podcast Karoliny Głowackiej
W ramach cyklu popularnonaukowego „Nauka Praktyczna” w radiu TOK FM, w środy tuż po godz. 21.00 redaktor Karolina Głowacka rozmawia z naukowcami Politechniki Gdańskiej. 27 października, w ostatnim odcinku cyklu gościem będzie prof. Zbigniew Korczewski, a tematem rozmowy morska energetyka wiatrowa.

Czym różnią się morskie turbiny wiatrowe od lądowych? Jak wygląda instalacja turbin na morzu? Jakie są zalety i wady tego źródła energii? Między innymi na te pytania w środę, 27 października tuż po godz. 21.00 na antenie TOK FM odpowiadać będzie prof. Zbigniew Korczewski z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, koordynator Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej PG.

Gośćmi audycji „Nauka Praktyczna” byli dotychczas: dr hab. inż. Piotr Szczuko, prof. uczelni (sztuczna inteligencja), dr hab. inż. Łukasz Kulas, prof. uczelni (inteligentne środowiska), prof. Andrzej Czyżewski i dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek, prof. uczelni (cybermedycyna), prof. Piotr Jasiński (magazynowanie energii), prof. Magdalena Gajewska (zmniejszanie antropopresji), prof. Maria Gazda (materiały przyszłości), prof. Kazimierz Darowicki (ogniwa wodorowe).

Odcinki audycji w formie podcastu dostępne są na stronie tokfm.pl.

Odcinek 1 Odcinek 2 Odcinek 3 Odcinek 4

Odcinek 5 Odcinek 6 Odcinek 7

W ramach cyklu „Nauka Praktyczna", przez osiem kolejnych śród Karolina Głowacka rozmawiać będzie z przedstawicielami centrów naukowych i badawczo-wdrożeniowych PG: Centrum BioTechMedCentrum EkoTechCentrum Materiałów PrzyszłościCentrum Technologii CyfrowychCentrum Morskiej Energetyki Wiatrowej oraz Centrum Technologii Wodorowych.

W 2020 r. na antenie Radia Gdańsk zrealizowany został cykl audycji popularnonaukowych z udziałem naukowców PG pt. „Naukowe popołudnia z Politechniką Gdańską”. Poszczególne odcinki można odsłuchać na kanale Politechnik Gdańskiej w serwisie You Tube.