Kolęda na dobre święta Kolęda na dobre święta

Będzie opłatek, kolędy i pastorałki, gorąca czekolada z bitą śmietaną, kruche ciasteczka, jemioła... I co najważniejsze – magiczna, świąteczna atmosfera. W piątek, 17 grudnia o godz. 14.30 rektor naszej uczelni zaprasza wszystkich studentów, doktorantów i pracowników przed Gmach Główny na spotkanie opłatkowe pod wdzięcznym hasłem: Kolęda na dobre święta.

Rachmistrzowie poszukiwani! Rachmistrzowie poszukiwani!

W 2011 roku rozpocznie się narodowy spis powszechny ludności i mieszkań. Już dziś Urząd Miasta Gdyni ogłasza nabór na kandydatów na rachmistrzów spisowych. Jeśli jesteś pełnoletni, masz nieposzlakowaną opinię, umiejętności interpersonalne i wrodzoną obowiązkowość – zgłoś się. Czas mija w piątek – 17 grudnia. Preferowani będą mieszkańcy Gdyni.

Mikołaj kocha wszystkie grzeczne dzieci Mikołaj kocha wszystkie grzeczne dzieci

Studenci dobrze czują się w roli Świętych Mikołajów. Chcą dotrzeć tam, gdzie miejsce pod pachnącą, świąteczną choinką od dawna pozostaje puste. Akcję pod hasłem „Rozdajemy uśmiech” przygotowuje Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej we współpracy z największymi uczelniami Trójmiasta.

INNOspotkania INNOspotkania

Wykładem prof. Janusza Rachonia pt.: „Bariery i hamulce współpracy biznesu i nauki” rozpocznie się cykl INNOspotkań. Zainteresowanych zapraszamy w piątek, 10 grudnia, o godz. 9.30 do Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Wstęp wolny!

Mikołaj u najlepszych studentów Pomorza Mikołaj u najlepszych studentów Pomorza

Szesnaście stypendiów przyznał studentom Politechniki Gdańskiej marszałek województwa pomorskiego. Wsparcie w wysokości 350 zł miesięcznie będzie wypłacane przez dziewięć miesięcy. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w Mikołajki, 6 grudnia na dużej scenie teatru Wybrzeże.

Tradycyjny koncert świąteczny Tradycyjny koncert świąteczny

Jak co roku, na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, hol przed Aulą Gmachu Głównego naszej uczelni zamieni się w salę koncertową. Zapraszamy pracowników i studentów wraz z rodzinami i przyjaciółmi na tradycyjny koncert świąteczny. Wspólne „kolędowanie” planujemy na czwartkowy wieczór, 16 grudnia o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Prodoktorancka Politechnika Gdańska Prodoktorancka Politechnika Gdańska

III miejsce na liście najbardziej prodoktoranckich uczelni w Polsce zajęła Politechnika Gdańska. Do udziału w konkursie zgłosiło się 36 uczelni prowadzących studia doktoranckie. Odpowiadały na szczegółowe pytania dotyczące sytuacji doktorantów w pięciu obszarach: zabezpieczenia finansowego doktorantów, wsparcia ich aktywności naukowej, samorządności, wpływu na program studiów, a także proporcji doktorantów studiujących w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.


Świąteczne spotkanie absolwentów Świąteczne spotkanie absolwentów

Wzruszający dźwięk łamanego opłatka, morze ciepłych słów i rodzinną atmosferę gwarantują organizatorzy świątecznego spotkania absolwentów i władz uczelni. W najbliższą niedzielę, 12 grudnia na Politechnikę Gdańską zapraszamy wszystkich absolwentów, wraz z osobami towarzyszącymi. Początek o godz. 16.00 w AK PG Kwadratowa.

W sobotę przyjedzie do nas Atomowy Autobus W sobotę przyjedzie do nas Atomowy Autobus

Czy elektrownia jądrowa jest bezpieczna i po co Polsce program energetyki jądrowej? Jest okazja, by specjalistom zadać pytania dotyczące energii nuklearnej. Mobilne laboratorium zwane Atomowym Autobusem rozstawi się w sobotę, 11 grudnia na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej w budynku Chemii A. Dla zwiedzających stoiska dydaktyczno-informacyjne dostępne będę w godz. 11.00 -17.00

Prezent o podwójnym znaczeniu Prezent o podwójnym znaczeniu

Świąteczne stroiki, haftowane, wyklejane bądź malowane obrazy, niepowtarzalne kartki i figurki oraz wiele innych przedmiotów, ręcznie wykonanych przez niepełnosprawnych artystów będzie można kupić na politechnicznym kiermaszu. Przedświąteczny targ czynny będzie od 13 do 17 grudnia w holu przed biblioteką w Gmachu Głównym PG, w godz. 10.00–16.00.

Magnetyzm wokół nas Magnetyzm wokół nas

Ze zjawiskiem magnetyzmu spotykamy się wielokrotnie w życiu codziennym, czasem tego nie zauważając – twierdzi dr hab. Bolesław Augustyniak. Na wykład pt. Magnetyzm wokół nas zapraszamy 14 grudnia o godz. 18.00 do sali 300 w Gmachu Głównym PG. Wstęp wolny!

Zainspiruj fotografią Zainspiruj fotografią

Trwa ogólnopolski konkurs „Fotoinspiracje budowlano-architektoniczne”. Zdjęcia ukazujące piękno szeroko rozumianego budownictwa indywidualnego można zamieszczać na portalu www.zbudujtaniej.pl. Termin nadsyłania fotografii mija 31 stycznia 2011 roku. Do wygrania – aparat fotograficzny Fujifilm S1600.

Dziś i jutro marketingu Dziś i jutro marketingu

Określenie kierunków i perspektyw rozwoju marketingu w Polsce będzie głównym tematem V Konferencji Naukowej Katedr Marketingu Uczelni Technicznych. Hasłem przewodnim spotkania jest: Marketing 2010. Teraźniejszość i przyszłość. Konferencja odbędzie się 9 i 10 grudnia w hotelu Novotel Gdańsk Marina. Uroczyste otwarcie spotkania zaplanowano na godz. 11.00.

Dzień z firmą Dzień z firmą

Nie wiesz, gdzie szukać literatury fachowej, norm albo oprogramowania potrzebnego w pracy każdego inżyniera? Zaplanuj dzień z firmą fachowa.pl, a dowiesz się wszystkiego. Zapraszamy 1 i 2 grudnia, w godz. 9.00–15.00 na Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska PG, budynek Hydro. Wstęp wolny!

Kogo studenci uznali najlepszym wykładowcą na Wydziale Chemicznym? Kogo studenci uznali najlepszym wykładowcą na Wydziale Chemicznym?

Ruszyła kolejna edycja ankietyzacji Nauczycieli Akademickich na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. Tymczasem nie opadły jeszcze emocje po podsumowaniu semestru letniego. Studenci przygotowali nagrodę specjalną dla najbardziej szanowanego wykładowcy na wydziale. Będzie to statuetka mądrej sowy, którą przekażą najlepszemu belfrowi w piątek, 3 grudnia w auli Politechniki Gdańskiej. Statuetka zostanie wręczona po raz pierwszy, chociaż tytuł Wykładowcy Roku przyznawany jest już trzeci raz.

Ostatni rewolucjonista na Politechnice Gdańskiej. Jak uczciliśmy jubileusz 30-lecia Solidarności Ostatni rewolucjonista na Politechnice Gdańskiej. Jak uczciliśmy jubileusz 30-lecia Solidarności

Dokładnie w sercu uczelni – w holu przed Salą Senatu – odsłonięta została 26 listopada drewniana tablica z napisem: W hołdzie pracownikom i studentom Politechniki Gdańskiej, którzy godną postawą w latach 1945–1989 dawali świadectwo swego patriotyzmu, działając na rzecz odzyskania przez Polskę pełnej suwerenności. To właśnie tu do studentów przed laty przemawiali organizatorzy działalności podziemnej, przywódcy strajku z grudnia ’70 i sierpnia ‘80.

W podziękowaniu dla Solidarnościowców W podziękowaniu dla Solidarnościowców

Przed politechniczną Salą Senatu odsłonięto dziś tablicę pamiątkową, dedykowaną pracownikom i studentom Politechniki Gdańskiej – patriotom. Tym wszystkim, którzy trzydzieści lat temu wykazali się aktywną postawą i doprowadzili do zmian ustrojowych w Polsce. Tablicę odsłonili osobiście: marszałek Bogdan Borusewicz i prezydent Lech Wałęsa.

Kuźnia polskich prezesów Kuźnia polskich prezesów

Ponad połowa (51,3 proc.) polskich prezesów ma wykształcenie techniczne. Reszta ukończyła studia ekonomiczne (17,9 proc.), uniwersyteckie (15,8 proc.) lub na uczelni zagranicznej (6,9 proc.) – wynika z ankiety „Rzeczpospolitej”. To nie przypadek. Według dziennika, na rynku szybko rosnących wymagań dyplom dobrej uczelni połączony z MBA stał się normą, a wyróżniają studia za granicą, na uczelniach takich jak Harvard.


Pokaz zdjęć, czyli wspomnienia z wakacyjnych wypraw FIFY Pokaz zdjęć, czyli wspomnienia z wakacyjnych wypraw FIFY

Praga, Avignon, Barcelona, ukraińskie zamki a może Elbrus? Możesz się tam „przenieść” już jutro, a to za sprawą pokazu zdjęć z wakacyjnych wypraw, na który zaprasza Studencki Klub Politechniki Gdańskiej FIFY. Spotkanie odbędzie się w piątkowy wieczór, 26 listopada o godz. 18.00 w sali 211 w Gmachu Głównym PG.

Zajrzyj na kiermasz Zajrzyj na kiermasz

Zamierzają Państwo sprawić bliskim nietuzinkowy prezent mikołajkowy bądź bożonarodzeniowy? Ciekawych podarunków warto poszukać na kiermaszu świątecznym, która zawita na Politechnice Gdańskiej 3 grudnia. Kupić będzie można dzieła wykonane przez niepełnosprawnych uczestników warsztatów terapii zajęciowej w Somoninie.