SS-1 | Politechnika Gdańska

Treść strony

SS-1

Zespoły uczestników 1. edycji programu Startup School One
1. SeaSentinel
SeaSentinel to nasz wkład w wizję zrównoważonego i ekologicznego portu przyszłości.
 

Biorąc pod uwagę dwa trendy: robotyzację i ekologię, postanowiliśmy zbudować autonomicznego USV ostrzegającego przed zanieczyszczeniami wód portowych. Projekt opiera się na koncepcji portu przyszłości, środowiska silnie zrobotyzowanego, w którym wiele zadań wykonywanych dziś przez ludzi, będzie wykonywanych przez autonomiczne, bądź sterowane zdalnie urządzenia.

Więcej o projekcie

2. HydroCell 
Technologia wodorowa do zarządzania przepływem energii w Twoim domu.

HydroCell to modułowy system inteligentnego zarządzania przepływem energii w domach i małych firmach oparty na ogniwach tlenkowych. Zintegrowany z panelami fotowoltaicznymi, będzie w stanie zgromadzić energię słoneczną w postaci wodoru, aby zapewnić nieprzerwany dostęp do taniego i ekologicznego prądu przez cały dzień.

Więcej o projekcie

3. SoftTouch
Artifficial muscles - Power to go forward.

SoftTouch to projekt siłowników elektrycznych nowej generacji określanych mianem sztucznych mięśni.
Elastyczność, niska waga, efektywność powyżej 95% i pełna konfigurowalność czyni je uniwersalnym rozwiązaniem dla wyzwań robotyki przyszłości, do których zaliczyć można zaawansowane roboty humanoidalne, protezy bioniczne czy miniaturowe roboty szpiegowskie. 

Więcej o projekcie

4. BODI
Be your vision.

Innowacyjny portal w modelu PaaS z branży medycyny estetycznej, którego przewagą jest możliwość wykonania osobistej wizualizacji szerokiej gamy zabiegów. Dzięki aspektom charakterystycznym dla social mediów i porównywarek, portal precyzuje oczekiwania klienta i skraca jego ścieżkę do odpowiedniego specjalisty.
więcej o projekcie
5. MDOS
MultiDrone Operating System zmieni Twój sposób myślenia o dronach.

MDOS to system pozwalający na synchronizację pracy i sterowanie wieloma dronami jednocześnie. Ma za zadanie ułatwić realizowanie zadań wielkoobszarowych z wykorzystaniem powietrznych statków bezzałogowych, a także zwiększyć ich niezawodność, odporność na błędy czy ataki celowane. 
więcej o projekcie
6. VOLU Modular
WE DELIVER, YOU LIVE! Design, develop, deliver with VOLU modular and AI.

Zajmujemy się dostarczaniem zoptymalizowanych rozwiązań architektury modułowej dla deweloperów, inwestorów publicznych i prywatnych chcących uczynić proces budowy obiektów mieszkalnych szybszym, bardziej precyzyjnym i ekologicznym.
więcej o projekcie
7. Flow
Anonimowe świadczenie medycznych usług diagnostycznych przy użyciu technologii blockchain.

Wykonywanie intymnych badań diagnostycznych, takich jak m.in. testy na HIV, kiłę, ojcostwo czy środki dopingujące może być dla wielu ludzi bardzo krępujące. Niektóre punkty oferują wykonywanie badań w sposób anonimowy, lecz wciąż wymagają podawania od pacjenta danych osobistych lub kontaktowych oraz osobistego odbioru wyników, przez co nie są one w pełni anonimowe. Naszym celem jest stworzenie dodatkowej warstwy cyfrowej, która umożliwiałaby laboratoriom na świadczenie badań w sposób anonimowy. Dodatkową korzyścią dla pacjentów, byłoby zapewnienie możliwości odbioru wyników badań online. Do osiągnięcia tego celu wykorzystujemy algorytmy kryptograficzne oraz technologię blockchain.
więcej o projekcie
8. Safe4Me
Sprawdź jak smakuje życie z Safe4Me.

Dzięki słomce Safe4Me masz możliwość stałej kontroli zawartości szklanki. To Ty przejmujesz inicjatywę oraz kontrolę nad swoim zdrowiem i bezpieczeństwem. Chcesz się czuć komfortowo podczas imprez i wyjść towarzyskich? Safe4Me to produkt stworzony z myślą o Tobie.
więcej o projekcie
9. X3D
System automatycznego prowadzenia pomiarów budynków.

X3D to nowoczesny system wspierania inżynierów, inspektorów oraz architektów w wykonywaniu pomiarów pomieszczeń. Automatyczne wykrywanie niezgodności z projektem pozwoli uniknąć kosztownych i pracochłonnych błędów, a automatyczne przeniesienie wyników do komputera może okazać się pomocne na dalszym etapie prac.

Więcej o projekcie

10. VEVA
Pomóż zdążyć na czas.

System wczesnego ostrzegania kierowców przed nadjeżdżającym pojazdem uprzywilejowanym. Mający sprawić, by przejazd aut ratunkowych przez skrzyżowania odbywał się w sposób bezpieczny dla załogi i pasażerów tych pojazdów jak również innych uczestników ruchu. System miałby informować kierowców o potrzebie utworzenia „korytarza życia” oraz zachowania szczególnej ostrożności na drogach dojazdowych do skrzyżowania.
więcej o projekcie
11. AIVision 
Poczuj bezpieczeństwo i kontrolę dzięki naszym danym

System wizji aktywnej bazujący na energooszczędnych modułach wspieranych AI, które bez ingerencji w infrastrukturę przestrzeni wykrywają i śledzą obiekty w obrazie wizyjnym. W wyniku detekcji np. przekroczenia linii lub wejścia w dany obszar system generuje dane i wizualizuje je w zależności od potrzeb użytkownika.
więcej o projekcie

12. MA
Do you know your brain well?
 

MA umożliwi Ci prostą interakcję z Twoim mózgiem. Poznaj jego potrzeby i możliwości. MA wykorzystuje wiedzę i technologię przybliżającą temat zdrowia psychicznego i pomaga o nie zadbać.
więcej o projekcie

 

Zespoły studentów MBA Politechniki Gdańskiej:

13. Be.Heard Academy
Jak słuchać i być wysłuchanym – komunikacja w kryzysie (nie tylko) dla młodzieży. 

Be.Heard Academy – rozwój kluczowych kompetencji przyszłości. Wzmacniamy umiejętności miękkie młodzieży (w wieku 13-21) poprzez grywalizację online, warsztaty, obozy i gry
więcej o projekcie
14. parQj
Time-saving parking solution.

The shared-economy based parking solution that uses privately-owned parking spaces.
więcej o projekcie
15. Eated App
Eated app helps to eat healthy because the solution for the bad habit is sustainable good habits!

Eated is a mobile app created to help you to eat sustainably.Our scientifically-based approach allows you to stop counting calories or weighing the food you eat, and our build-in Health Advocate helps you to build sustainable eating habits through daily tasks, constant education, and support on your path. 
więcej o projekcie