media | Politechnika Gdańska

Treść strony

PG w mediach. Kształcenie dla energetyki jądrowej i eksperymentalny ogród

grafika PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach 9-15 października w prasie, telewizji, radiu i portalach internetowych oraz w mediach społecznościowych ukazało się blisko 1,1 tys. wzmianek dotyczących Politechniki Gdańskiej.

Polska Agencja Prasowa

Politechnika Gdańska wśród trzech polskich uczelni nominowanych do nagrody Elsevier Research Impact Leaders w kategorii Engineering & Technologies. Informację na ten temat podała m.in. Polska Agencja Prasowa.

Tagi

Politechnika Gdańska w mediach

grafika PG  w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach 13-19 lutego w mediach ukazało się w sumie 1060 wzmianek na temat Politechniki Gdańskiej, w tym 750 na portalach, w prasie, radiu i telewizji.

Wprost.pl

Ukraińcy na polskim rynku pracy. Wyniki badań przeprowadzonych przez Wydział Zarządzania i Ekonomii we współpracy z Gremi Personal.

Tagi

Politechnika Gdańska z finansowaniem na projekt „Inkubator Innowacyjności 4.0”

Na zdjęciu poglądowa grafika przedstawiająca probówki do badań
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę rankingową 32 wniosków, które zakwalifikowały się do finansowania w programie „Inkubator Innowacyjności 4.0”. Tę edycję programu Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG będzie realizować w konsorcjum ze spółką celową Excento.

Głównym celem programu jest wsparcie zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych, głównie w zakresie komercjalizacji. Jednym z warunków ubiegania się o dofinansowanie było prowadzenie aktywnej działalności w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych oraz inicjowanie współpracy środowiska naukowego z otoczeniem gospodarczym.

O tworzeniu materiałów do implantów przyszłości w Radiu Gdańsk

Na zdjęciu dr inż. Michał Bartmański
Jak wydłużyć żywotność implantów? Nad rozwiązaniem tego problemu pracuje dr inż. Michał Bartmański wraz z grupą naukowców z Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej. O rozwijaniu materiałów przeznaczonych na implanty oraz od wyzwaniach przed jakimi stoi inżynieria biomateriałów opowiadał w rozmowie z redaktorem Sebastianem Kwiatkowskim w dziesiątym odcinku audycji „Naukowe popołudnia z Politechniką Gdańską” w Radiu Gdańsk.

Dr inż. Michał Bartmański w swojej pracy badawczej zajmuje się implantami obciążalnymi, czyli takimi, które przenoszą obciążenia w organizmie, jak sztuczne stawy, czy płytki zespalające kości po złamaniach.

Godło jakości QI 2020 dla platformy MOST Wiedzy PG

Na zdjęciu Jacek Kozioł, z-ca redaktora naczelnego Forum Biznesu w "Dzienniku Gazecie Prawnej" (z prawej) wręcza prof. dr hab. inż. Dariuszowi Mikielewiczowi, prorektorowi ds. organizacji i rozwoju Politechniki Gdańskiej certyfikat Złotego Godła QI 2020 Programu Najwyższa Jakość Quality International
Platforma Most Wiedzy Politechniki Gdańskiej została nagrodzona złotym godłem QI 2020 w ogólnopolskim Programie Najwyższa Jakość Quality International, przyznawanym przez redakcję Forum Biznesu „Dziennika Gazeta Prawna”. Nagrodę odebrał prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor PG ds. organizacji i rozwoju uczelni.

Najwyższa Jakość Quality International to prestiżowy program projakościowy, którego organizatorem jest redakcja Forum Biznesu „Dziennika Gazety Prawnej”. Skupia on grono przedsiębiorców, instytucji i samorządów z całego kraju, a celem przedsięwzięcia jest wskazanie i uhonorowanie Godłem QI tych podmiotów, które przykładają dużą wagę do utrzymywania wysokich standardów w zakresie jakości. Programowi patronują m.in. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Polski Komitet Normalizacyjny.

Rozpoczęła się rozbiórka hali WILiŚ. Kolejny krok w kierunku Centrum Ekoinnowacji PG

Na zdjęciu widoczna hala naukowo-dydaktyczna Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska. Widok z góry. Widoczny jest również gmach wydziału.
We wtorek 4 sierpnia rozpoczęła się rozbiórka liczącej blisko 70 lat hali naukowo-dydaktycznej Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska PG. Po zakończeniu prac teren zostanie przekazany pod budowę Centrum Ekoinnowacji PG - jednej z najważniejszych inwestycji uczelni w najbliższych latach, która pozwoli naukowcom opracowywać nowoczesne technologie proekologiczne, jak również kształcić studentów na kierunkach związanych m.in. z ochroną środowiska.

Zbudowany w 1953 r. budynek, nazywany potocznie przez pracowników i studentów uczelni „halą hydro”, służył przez wiele lat kadrze dydaktycznej Wydziału Budownictwa Wodnego PG oraz Instytutowi Budownictwa Wodnego PAN. W hali prowadzono badania związane z gospodarką wodną, morską oraz energetyką, a mieszczące się w niej laboratorium hydrauliczne należało do największych tego typu obiektów w Europie.

Samochody przyszłości oczami dr inż. Sebastiana Wachowskiego w Radiu Gdańsk

Na zdjęciu dziennikarz Radia Gdańsk Włodzimierz Raszkiewicz oraz naukowiec Politechniki Gdańskiej dr inż. Sebastian Wachowski
Samochód na wodę, a dokładniej na wodór? To już nie jest futurystyka. Za 10 lat na drogach prawdopodobnie więcej będzie samochodów na wodór, niż obecnie aut elektrycznych – jest o tym przekonany dr inż. Sebastian Wachowski z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej, który pracuje nad poszukiwaniem nowych metod otrzymywania wodoru. Fizyk o swoich badaniach opowiadał w kolejnej audycji cyklu „Naukowe popołudnia z Politechniką Gdańską” w Radiu Gdańsk.

Głównym źródłem wodoru w przemyśle jest obecnie reforming metanu, który ma ten minus, że w tym procesie wytwarzany jest także dwutlenek węgla będący gazem cieplarnianym. Jeżeli chcemy wytwarzać wodór dla przyszłości, taki, który jest czysty, musimy przestawić się na elektrolizę – opowiadał dr inż. Sebastian Wachowski.

Subskrybuj media